16 kroků k zdravému hubnutí

7. května 2008 v 19:09 | Lusy Loose |  Hubnutí
krok 1. Dejte sbohem dietám: Zapomeňte na všechny diety! Pouhým hladověním nedosáhnete dlouhodobého výsledku. Jestliže chcete, aby výsledek byl delší, než jeden týden, tak změňte váš životní styl. Nic nejde hladce. Žádná dieta, která slibuje rychlé výsledky není zdravá.

krok 2. Jezte zdravě: Nebudete zbytečně trpět hladem,pouze si upravíte stravovací návyky. Budete mít spoustu energie a ještě pomůžete svému zdraví. Vypadat štíhle, ale nebýt zdráv mnohdy vypadá hůř než být plnější, ale za to vyzařovat zdraví.
krok 3. Zahoďte váhu: Nekontrolujte svou hmotnost každý den. Jedno nebo dvě kila navíc nemusí znamenat, že máte všude tuk. Váha vám neřekne nic, pouze číslo. Hmotnost člověka není vždy stejná. Čím častěji se vážíte, tím větší stres máte ze svých kil a výsledek hubnutí je pak pomalý nebo opačný. Dívejte se na své tělo i duši jako na celek. Jak vypadáte? Jak se cítíte? Záleží pouze na vašich pocitech, jak se cítíte.
krok 4. Přestat se bát o vaši váhu: Čím častěji se vážíte, tím větší stres máte ze svých kil a výsledek hubnutí je pak pomalý nebo opačný. Dívejte se na své tělo i duši jako na celek. Jak vypadáte? Jak se cítíte? Záleží pouze na vašich pocitech. Nikdo kromě vás neví, kolik vážíte a i kdyby vám číslo hmotnosti připadalo vysoké, nenosíte ho vylepené na čele. Proč se stresovat. Je prokázáno, že lidé v kontaktu vnímají, co druzí vyzařují a né kolik váží.
krok 5. Podívejte se na sebe do zrcadla: Nejlépe uděláte, když se na sebe podíváte ráno před snídaní. Važte si vašeho těla, dívejte se na své boky, pas a stehna. Naučte se své tělo mít rád.
krok 6. Dívejte se daleko před sebe: Nebojte se, jak budete vypadat příští týden nebo další měsíc. Dejte si takový termín, v kterém chcete něco pro sebe udělat, který dokážete splnit (třeba 6 měsíců). Rychlý úbytek váhy vašemu zdraví škodí a vy budete zbytečně ve stresu, že jste se zase zklamala.
krok 7. Pište si deník: Zapisujte si po dobu jednoho týdne deník o vaší stravě. Pište do něho všechnu vaši stravu a čas. Po týdnu se podívejte, jak jste se stravovala. Deník vám pomůže odhalit vaše úskalí. Zjistíte, kdy jste se dopustila zbytečného hříchu nebo kdy můžete nezdravé jídlo nahradit zdravým.
krok 8. Vytvoře si zdravý jídelníček:
-jezte pravidelně. Raději víckrát, ale po menších porcích
-minimálně 5 porcí ovoce nebo zeleniny za den.
-minimálně 3 porce mléčných potravin (mléko, jogurt)s nízkým obsahem tuku za den.
-celozrné pečivo má přednost před bílým
-nejezte více než 4 vejce týdně
-salámy a uzeniny vyřaďte z jídelníčku
-dejte přednost bílému masu a rybám před červeným masem
krok 9. Podívejte se do své lednice: Vyřaďte z lednice všechno nezdravé jídlo na nahraďte ho zdravým. Sami se budete divit, kolik špatných potravin doma skladujete.
krok 10.Vyhrejte si s jídlem: Myslíte si, že vás zelenina a ovoce brzo omrzí? Naučte se připravovat stravu pestřejší. Nejezte každý den pouze pomeranče, udělejte si z nich džus. Zkoušejte různé saláty v kombinaci s masem, rýží nebo těstovinou. Nebojte se používat koření. Připravte si zeleninovou polévku.
krok 11. Maso bez tuku: Naučte se odstraňovat s masa kůži a přebytečný tuk. Taková malá služba vám ušetří spoustu kalorií.
krok 12. Lehké jídlo není hlad: Ovoce s obilninou a jogurtem vás zasytí na delší dobu než hamburger.
krok 13. Rychlé občerstvení: Odnaučte se zlozvyku stravovat se venku nebo dokonce ve stoje.
krok 14. Netrapte se hladem: Jezte pravidelně a netrapte se hladem!
krok 15. Cvičení se nevyhnete: Žádné kila nepůjdou dolů bez námahy. Naučte se věnovat denně alespoň 20 minut nějakému sportu či cvičení. Jestliže máte k cvičení odpor, začněte cvičit s kamarádkou. Radost z pohybu brzy pocítíte.
krok 16. Zkuste tyto pravidla dodržovat 3 měsíce: Za tuto dobu půjde dolů 6-12 kilo. Toto je také dostatečně dlouhá doba, kdy zjistíte, že jste na svůj nový zdravotní styl tak zvyklá, že ho nebude chtít opouštět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lyli lyli | Web | 7. května 2008 v 20:33 | Reagovat

Ahoj, chceš mít super mega návštevnost? Když jo, tak klikni na můj web, a můžeš mít online i 88 747!

2 Lilushka...tve SB Lilushka...tve SB | Web | 7. května 2008 v 22:14 | Reagovat

di někam s těma reklamama........

3 Lilushka...tve SB Lilushka...tve SB | Web | 7. května 2008 v 22:16 | Reagovat

mám rači ovoce protože ze zeleniny mě pálí krk a pusa...asi jí mám moc citlivou...xD

4 katušik♥♥♥-tvoje SB ktore ta veeelmi loooba katušik♥♥♥-tvoje SB ktore ta veeelmi loooba | Web | 8. května 2008 v 7:48 | Reagovat

3.kolo SONB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.