Fazole pro zdraví

9. května 2008 v 14:51 | Lusy Loose |  Jídlo

Fazole a vůbec všechny luštěniny jsou jedny z nejprospěšnějších potravin pro naše zdraví. A jejich nabídka je velmi bohatá, proto by byla velká škoda omezit se jen na ty červené a bílé.

Fazolové lusky
Dají se sehnat čerstvé, mražené i sterilované, stále častěji se s nimi setkáváme na jídelních lístcích, kde fungují jako oblíbená příloha.
ODKUD POCHÁZEJÍ: Znovu se vracíme do Ameriky, jde totiž vlastně jen o nezralé lusky fazolu obecného.
JAK POMÁHAJÍ: Prospěšné jsou hlavně díky provitaminu A, vitaminům skupiny B, ale také vápníku nebo hořčíku. KAM S NIMI: Vynikající jsou uvařené s máslem, ale i restované na pánvi například s česnekem nebo v méně dietní variantě se slaninou. Sterilované nebo uvařené se hodí i do salátů.
Černé a hnědé fazole
Především černé fazole jsou nepostradatelné právě v mexické kuchyni, jejíž základ vlastně tvoří.
ODKUD POCHÁZEJÍ: Ani tentokrát se nevzdálíme ze Střední Ameriky.
JAK POMÁHAJÍ: I černé fazole jsou prospěšné hlavně pro obrovské množství bílkovin a vlákniny, díky které mají pozitivní vliv na trávení.Jsou ale také poměrně dost kalorické.
KAM S NIMI: Do jakéhokoli mexického jídla, v kombinaci s chilli papričkami a kysanou smetanou chutnají skvěle.
Fazole mungo
Tyto fazole jsou velice drobné a mají barvu oliv. Jsou perfektní k naklíčení, ale v obchodech se běžně dají koupit už naklíčené.
ODKUD POCHÁZEJÍ: Velmocí tohoto druhu fazolí je jihovýchodní Asie, hlavně Indie.
JAK POMÁHAJÍ: Opět jsme u zdravého trávení. Kromě toho se vyznačují vysokým obsahem vitaminů a proteinů.
KAM S NIMI: Indové suché fazole mungo restují s trochou tuku a podávají k čaji, Čína využívá hlavně klíčky. Naklíčené fazole jsou skvělé do salátů.
Fazole adzuki
Tento druh je patrně nejlépe stravitelný, má také vynikající chuť, která připomíná oříšky.
ODKUD POCHÁZEJÍ: Opět zakotvíme v Asii, tentokrát ale v Japonsku, kde jsou po sóje nejdůležitější luštěninou, Koreji a Číně.
JAK POMÁHAJÍ: Tyto fazole jsou cenné pro svou čisticí funkci - velmi tak totiž prospívají ledvinám.
KAM S NIMI: Adzuki jsou vynikající do polévek, pomazánek nebo kaší. Používají se ale i na výrobu mouky a dokonce i do dezertů.
Ledvinové fazole
Svůj název získaly podle tvaru, opravdu totiž připomínají ledviny. V Česku je to ten nejrozšířenější druh. Velkým bílým fazolím se díky jejich chuti říká také máslové.
ODKUD POCHÁZEJÍ: Ne nadarmo jsou nejoblíbenější v oblasti Mexika. Pocházejí totiž právě z oblasti Inků, ale patrně je znali i severoameričtí indiáni.
JAK POMÁHAJÍ: Jsou bohatým zdrojem bílkovin a vlákniny, doporučují se k podpoře krvetvorby. Obsahují také spoustu vitaminu C a podle některých průzkumů pomáhají i diabetikům.
KAM S NIMI: Bílé máslové fazole jsou vynikající v salátech, například s tuňákem a cibulí. Červené se skvěle hodí například s kuřecím masem do tortil
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.