Můj příběh

31. května 2009 v 19:19 | Lusy Loose |  Profile
Ti co mě ještě neznáte, ale i ti co znáte, dovolte mi zopakovat vám můj příběh, který začal krásně (jak jen to s anorexií na krku jde) a skončil nechutně zakulaceně :(


Nikdy jsem nebyla zrovna hubená (váha se mi už dobrých pár let držela na nějakých 70kg) a pokusů o hubnutí jsem měla mraky. Když ale začaly prázdniny 2007 s vidinou, že po zářijovém návratu do školy začneme v tělocviku chodit do plavání, jsem se konečně rozhodla něco s tím udělat. Cvičení mi vydrželo asi prvních 14 dní a posléze už jsem jen trochu omezila sladkosti a ke konci července jsem měla nějakých 67 kilo. To už jsem si ale uvědomila, že mi začíná pořádně téct do bot, takže jsem začala natvrdo. Jedla jsem obědy (z těch jsem se prostě vykroutit nemohla) a odpoledne kolem 4 hrníček polotučného mléka. Každé ráno jsem dělala asi hodinovou sestavu náročných cviků, večer chodila běhat a přes den to doplňovala sedy lehy a dalšími cviky na zpevnění těla. Výsledek byl ten, že jsem v září nastoupila do školy s nějakými 60 kily a všichni mě jenom chválili. Ale mě to nestačilo.

Hubla jsem si vesele dál, ale hlavně díky omezení jídla nežli díky cvičení. Jedla jsem sice poctivě 5x denně, ale hlídala každou kalorii. Výsledek byl ten, že se můj denní příděl kJ pohyboval v rozmezí 2-3000 (když se poštěstilo tak i jen 1000) a rafička váhy klesla na 48-49 kilo, kde se krásně držela. Byla jsem maximálně spokojená a sebevědomá (svoje problémy si vůbec nepřipouštěla a že mi lidé říkali že jsem vychrtlá jsem nebrala - nakonec jsem skončila u psycholožky ale i z toho jsem se po třech sezeních vyvlíkla), užívala si života a pocitu, že si můžu dovolit jakékoli oblečení a kluky střídala jak na běžícím pásu.

Přišly Vánoce a Silvestr a díky mé úžasné rodince jsem přibrala na nějakých 53-54 kg. Byl to pro mě šok, nosila jsem volné oblečení, aby t náhodou někdo nepoznal. A od nového roku 2008 si řekla, že to zhubnu, protože na konci ledna jsme měli jet na lyžák. Do odjezdu byla rafička váhy opět na 50 kg a já byla spokojená. Jenže lyžák se zvrhl v jednu velkou žranici a já se po týdnu vrátila jako 56 kilová hrouda. Byla jsem z toho sice nepatrně v háji, ale pořád se uklidňovala myšlenkou, že to snadno zase dám dolů. Nedala. Na lyžáku jsem si poranila koleno, díky čemuž jsem měla znemožněný snad veškerý pohyb a když jsem začátkem v polovině února onemocněla a doma strávila téměř měsíc, začala jsem se neřízeně přejídat. Do školy jsem se vrátila s 63 kily ale moje žranice pokračovaly, takže jsem se dostala na svých dosavadních 75 kilo.

Pořád jsem si sice říkala, že to opět zhubnu, jenže skutek utek. Oddalovala jsem to a oddalovala, až byly zase prázdniny 2008 a i ty jsem celý proválela na gauči, i když jsem si slíbila, že přes ně zhubnu. Za letošní školní rok jsem si podobných slibů dala několik a vydrželi mi tak maximálně týden. Jak se ale blíží prázdniny, zase to na mě začíná dopadat. Příští rok maturuju a na svém maturiťáku bych chtěla vypadat jako princezna (nebo přinejmenším hodně dobře :D) a musíte uznat, že to jako hrouda sádla zvládnu jen těžko. Takže jsem se opět rozhodla hubnout, hlavně přes prázdniny děsně makat a do školy do posledního ročníku se vrátit zase krásně hubená.

A teď přichází na řadů důvod mého znovu vrácení se k blogu. Sama už to prostě nezvládnu. Mám pocit, že když mě nikdy "nekontroluje", prostě to nevydržím. A tak si sem budu poctivě zapisovat svoje úspěchy i neúspěchy a doufám, že mě podpoříte na mé cestě k vytouženému cíly. Protože já to prostě musím dokázat. Jednou už jsem to dokázala, takže překonám slabost a lenost a z vaší pomocí se snad můj sen stane opět realitou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raduuna Raduuna | 2. srpna 2010 v 19:27 | Reagovat

Mě se stalo něco podobnýho.. no nebo spíš to teď prožívám.. nikdy sem nebyla žadná vychtlina.. ale stejně jako ty jsem si řekla že hnubnu... nejmíň jsme měla 48.. a dělalo mi radost, když mi někdo říkal že sem vychrtlá.. ale pak sem musela k nějakým doktorům.. a všichni mi začli hrozit jestli nepřiberu, tak jdu do nemocnice.. tak sem přibrala a příbírám stále.. furt žeru a žeru..nevím kdy mám dost :( jednu dobu sem byla i bulimička.. nemám menstr a jako bonus mám problémy se srdcem.. fakt skvělé období..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.